W poniedziałek rano notowania na GPW świecą na zielono. Około godz. 10 zarówno WIG, jak i WIG20 zyskują 1,2 proc. Debiut Sare przebiega w spokojnej atmosferze. Na razie kurs akcji i PDA się nie zmienia.

Spółka Sare zajmuje się marketingiem e-mailowym. Przed debiutem przeprowadziła ofertę publiczną. Sprzedała niewielką część oferowanych akcji. Cena emisyjna wynosiła 24,5 zł.

- Trudne warunki rynkowe nie pozwoliły na uplasowanie wszystkich oferowanych akcji. Mimo wpływów z emisji niższych od zakładanych będziemy realizować program inwestycyjny. Sare jest spółką o bardzo zdrowej strukturze pasywów, właściwie bez żadnego zadłużenia. W połączeniu z historycznymi wzrostami wyników pozwala nam to spokojnie patrzeć na możliwości finansowania programu inwestycyjnego. W naszej opinii projekty w nim zawarte powinny pomóc w utrzymaniu tempa wzrostu – mówi, cytowany w komunikacie, Tomasz Pruszczyński, prezes Sare.

Program inwestycyjny składa się z pięciu projektów inwestycyjnych, planowanych na lata 2016-2017. Wśród nich jest przejęcie spółki z branży „big data" oraz spółki posiadającej kompetencje w zakresie tworzenia oprogramowania dla urządzeń mobilnych (smartfony i tablety), coraz częściej używanych do interaktywnej komunikacji zamiast komputerów osobistych i laptopów. Z kolei pozostałe projekty obejmują rozwój projektu Power WIFI, platformy afiliacyjnej Video Target oraz platformy konsumenckiej Zrabatowani.pl.