Reklama

WIG20 ma za sobą najlepszy miesiąc w tym roku

Po czterech miesiącach tego roku indeksy akcji notują nadspodziewanie dobre stopy zwrotu. Polskie spółki w kwietniu nadrabiały dystans.

Publikacja: 28.04.2023 19:33

WIG20 ma za sobą najlepszy miesiąc w tym roku

Foto: Fotorzepa/ Grzegorz Psujek

Kwiecień był prawdziwym rajdem w wykonaniu dużych spółek, które wyszły z cienia małych i średnich przedsiębiorstw. WIG20 nie tylko szybko odrobił marcowe straty, ale wrócił też do najwyższych poziomów w tym roku. Indeks blue chips zyskał w miesiąc około 10 proc., co jest najlepszym wynikiem w takim okresie kalendarzowym w tym roku. Oczywiście był to w dużym stopniu efekt siły banków, których subindeks zyskał kilkanaście procent i to mimo słabiej atmosfery wokół tego sektora na świecie.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Giełda
Rosyjskie drony nad Polską. Tak zareagowała giełda, złoty i obligacje
Giełda
Małe spółki wracają do gry. Jakie mają atuty?
Giełda
WIG20 robi krok w tył. sWIG80 powyżej 30 tys. pkt
Giełda
Mocne uderzenie popytu na starcie tygodnia w Warszawie
Giełda
Byki znów górą na GPW, ale niepewność pozostaje
Reklama
Reklama