-Warto interesować się spółkami z branży odnawialnych źródeł energii, przy czym trzeba mieć świadomość, że są to inwestycje obarczone ponad przeciętnym ryzykiem. Stąd horyzont inwestycyjny w tym przypadku to minimum 3-5 lat - mówił tydzień temu w Parkiet TV Kamil Hajdamowicz, analityk BM BGŻ BNP Paribas.

Zaintrygowani tą wypowiedzią kontynuujemy temat zielonej energii i zaprosiliśmy do rozmowy Dawida Zielińskiego, prezesa zarządu Columbus Energy. Spółka oferuje systemy fotowoltaiczne w formie abonamentu.

- Wykorzystanie nieograniczonych zasobów energetycznych słońca pozwala na uzyskanie bezpieczeństwa i niezależności. Jest to możliwe dzięki bezawaryjnym systemom fotowoltaicznym, które umożliwiają każdemu na ziemi produkcję własnej energii. Dzięki zastosowaniu instalacji fotowoltaicznej oszczędzasz i jesteś przyjazny dla środowiska przez wiele lat - czytamy na stronie spółki.

Jak owe abonamenty działają w praktyce i jaka jest żywotność takich instalacji? Jakie perspektywy ma energia słoneczna w naszej szerokości geograficznej? Z tymi pytaniami zwrócimy się do prezesa Zielińskiego. Porozmawiamy też m. in. o niskiej wycenie akcji Columbus Energy oraz planach przenosi z NewConnect na GPW.