Pół godziny po rozpoczęciu notowań na GPW indeks największych firm WIG20 notowany był 0,1 proc. ponad poziomem ubiegłotygodniowego zamknięcia.

Do większych zakupów nie zachęca brak zdecydowania inwestorów na pozostałych europejskich rynkach akcji. W poniedziałkowy poranek kupujący są bardziej aktywni na parkietach rynków wschodzących z naszej części Europy. Jednocześnie w tyle zostały rynki rozwinięte. Na większości z nich, np. w Paryżu czy Frankfurcie, więcej do powiedzenia mieli sprzedający, choć zasięg spadków był jest ograniczony.

W Warszawie największym zainteresowaniem kupujących w cieszą się akcje spółek wydobywczych KGHM i JSW. Kupujący pojawili się też na walorach spółek energetycznych. Z kolei na drugim biegunie, wśród przecenionych papierów, negatywnie wyróżniają się PKN Orlen i Lotos. Inwestorzy chętnie pozbywają się walorów PZU i PKO BP.

Pozytywne nastroje zdominowały szeroki rynek akcji. Niedługo po rozpoczęciu handlu większość średnich i małych spółek tworzących indeksy mWIG40 i sWIG80 notowana była na plusie.

Inwestorzy łaskawym okiem patrzą dziś też na polską walutę. O poranku złoty zyskiwał względem euro i dolara kontynuując pozytywny trend z poprzedniego tygodnia.