Reklama

Giełdy przegrzane? Zabawa dopiero się rozkręca

Główne ryzyko inwestorów na rynkach wschodzących nie polega na tym, że zaskoczą ich spadki, ale na tym, że z rynku wycofają się zbyt szybko.

Aktualizacja: 23.01.2018 09:36 Publikacja: 23.01.2018 09:31

Giełdy przegrzane? Zabawa dopiero się rozkręca

Foto: Bloomberg

W drugą rocznicę marszu w górę, który rozpoczął się po pierwszej od dziesięciu lat podwyżce stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, zarządzający zastanawiają się, jak długo jeszcze potrwa ten rajd, pisze Bloomberg.

Pewne sygnały świadczą o tym, że rynek może być przegrzany. Akcje są przecież najdroższe od ośmiu lat, a wskaźniki techniczne osiągnęły poziomy, przy których w przeszłości zaczynały się spadki. Jednak analiza fundamentalna pokazuje, iż akcje mają dużą przestrzeń do dalszych wzrostów, przekonuje Srinivasan Sivabalan.

- W normalnych warunkach ponad 30-proc. ruch rynku świadczyłby o nadmiernych wycenach – wskazuje Edward Evans, londyński zarządzający Ashmore Group. Jednak tym razem tak nie jest, gdyż siłę rynku równoważą zyski spółek.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Giełda
WIG20 robi krok w tył. sWIG80 powyżej 30 tys. pkt
Giełda
Mocne uderzenie popytu na starcie tygodnia w Warszawie
Giełda
Byki znów górą na GPW, ale niepewność pozostaje
Giełda
Insiderzy znów aktywni na krajowym parkiecie
Giełda
Jest odreagowanie na GPW. WIG20 w górę
Reklama
Reklama