Kolejna spadkowa sesja na GPW

Przez cały dzień główne warszawski indeksy świeciły na czerwono. Ostatecznie WIG20 stracił 1,1 proc. i zatrzymał się na poziomie 2566 pkt.

Publikacja: 30.01.2018 16:44

Kolejna spadkowa sesja na GPW

Foto: Fotorzepa/ Grzegorz Psujek

Od początku wtorkowej sesji WIG20 świecił na czerwono. O ile w pierwszych godzinach handlu indeks blue chips tracił nie więcej niż 0,7 proc., o tyle druga część sesji przyniosła jeszcze większą przewagę. Ostatecznie indeks grupujący 20 największych emitentów stracił 1,1 proc. i zatrzymał się na poziomie 2566 pkt. Była to już druga z rządu spadkowa sesja tego indeksu.

W ujęciu intraday pokonane zostało wsparcie na 2567 pkt. wyznaczone przez szczyty z 12 października i 7 listopada 2017 r. Na tym poziomie przebiega też połowa dużej białej świecy z 16 stycznia. Ważnym wsparciem na WIG20 jest teraz poziom 2550 pkt.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Giełda
Niedźwiedzie wygrały czwartkową sesję
Giełda
Rosyjska giełda już wie: Stambuł będzie fiaskiem
Giełda
WIG20 rysuje drugą czarną świecę
Giełda
Niejednoznaczne sygnały z rynku IPO
Giełda
Rajd i nowe rekordy krajowych indeksów zakończone realizacją zysków