Znów spadki na GPW

WIG20 zaczyna wtorkową sesję od przeceny o 0,48 proc., do 2237 pkt. Słabsze nastroje panują też na innych europejskich giełdach.

Publikacja: 23.11.2021 09:57

Znów spadki na GPW

Foto: Bloomberg

Spośród 10 poprzednich dni handlowych WIG20 aż 9 kończył pod kreską. Początek wtorkowej sesji wskazuje na to, że również drugi dzień tego tygodnia nie będzie udany dla inwestorów. WIG20 zniżkuje o blisko 0,5 proc. i jest nieco poniżej 2240 pkt. Ostatnio w tym miejscu był w lipcu. Po kilkunastu minutach na handlu na czoło wysunęło się JSW, które zyskuje około 1,7 proc. Z drugiej strony już pięć dużych spółek traci ponad 1 proc. W gronie tym są Mercator, czyli gwiazda poprzedniego dnia, a także Pekao, CCC, Santander i PKO BP. Widać więc, że za dużą część zniżki WIG20 znów odpowiadają banki.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Giełda
Hossa w 2025 r. nie była im pisana. Giełdowi outsiderzy I półrocza
Giełda
Kapitalna sesja na GPW. WIG20 zyskał ponad 2 proc.
Giełda
Arlen wszedł na giełdę z krótką listą zakupów
Giełda
Inwestorzy świętują zakończenie wojny. Efektowne wzrosty w Warszawie
Giełda
Arlen zadebiutował na GPW. Przejęcia zacznie od Hiszpanii