Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 23.10.2018 16:04 Publikacja: 23.10.2018 16:04
Foto: Bloomberg
Dow Jones Industrial tracił 1,7 proc. na początku wtorkowej sesji. Na otwarciu tracił ponad 400 pkt. S&P 500 spadał przed godziną 16:00 o 1,4 proc. i znalazł się najniżej od lipca. Nasdaq Composite tracił wówczas 1,7 proc.
Akcje spółki Caterpillar, producenta m.in. maszyn budowlanych, spadały na początku sesji aż o 7 proc. Choć jego przychód za trzeci kwartał okazał się nieco lepszy od prognoz analityków (13,5 mld USD, o 18 proc. więcej niż w takim samym okresie rok wcześniej), to inwestorów zaniepokoiły prognozy spółki dotyczące wzrostu kosztów produkcji. Stwierdziła ona na „wyzwania związane z łańcuchem dostaw w branży". To powszechnie odebrano jako przyznanie się do tego, że amerykańsko-chińska wojna handlowa zagraża przyszłym zyskom spółki. Inwestorów rozczarowały też wyniki spółki 3M. Jej akcje spadały więc o blisko 7 proc. na początku sesji w Nowym Jorku.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
W środę po naruszeniu polskiej przestrzeni powietrznej przez rosyjskie drony inwestorzy mniej łaskawie spoglądaj...
W ostatnich tygodniach preferencje inwestorów zaczęły się zmieniać i do głosu coraz częściej dochodzą mniejsze s...
Mieszane nastroje obserwujemy we wtorek na GPW. Słabiej prezentuje się WIG20, za to wzrosty próbują kontynuować...
Krajowe indeksy efektownie rozpoczęły nowy tydzień notując najbardziej okazałe wzrosty w całej Europie.
WIG20 i mWIG40 zanotowały w czwartek solidne wzrosty. Dzięki temu indeks największych spółek naszego parkietu za...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas