Aktywność inwestorów pozostawia dziś wiele do życzenia. O godz. 13:45 całkowite obroty w szerokim WIG wyniosły zaledwie 332 mln zł, z czego 279 mln zł to zasługa blue chips.

Wczesnym popołudniem flagowy WIG20 utrzymuje się w okolicach środowego zamknięcia. Podobnie zachowuje się sWIG80. Lekkie zwyżki notuje natomiast mWIG40.

Liderem w portfelu blue chips jest Asseco Poland (+3,5 proc.), wyraźnie drożeje także PGNiG (+2 proc.). Bardzo słabo prezentuje się sektor bankowy na czele z PKO BP, Pekao oraz BZ WBK.

Liderem zwyżek w portfelu mWIG40 jest TVN. Na rynek trafił komunikat informujący, że wczoraj Grupa ITI i Canal+ sfinalizowały sprzedaż większościowego pakietu udziałów w spółce, grupie Scripps Networks Interactive za łączną kwotę 584 mln euro. W sWIG80 bryluje dziś Polnord (+5,2 proc.).

Czwartek przynosi nieco mniej informacji o problemach Aten.Wczoraj wieczorem eurogrupa uznała, że rozmowy z Grecją będą prowadzone dopiero po ogłoszeniu wyników niedzielnego referendum dotyczącego pakietu reform proponowanych przez wierzycieli. W związku z tym inwestorzy powinni się dziś w większym stopniu zainteresować popołudniowymi danymi z amerykańskiego rynku pracy.