Wzrostowy początek miesiąca

Warszawski parkiet od rana świeci na zielono. Jednak po raz kolejny, popyt przy Książęcej nie jest tak wyraźny, jak na głównych europejskich rynkach.

Aktualizacja: 01.10.2015 09:47 Publikacja: 01.10.2015 09:39

Wzrostowy początek miesiąca

Foto: Bloomberg

Po wczorajszej sesji na GPW, gdzie wszystkie wskaźniki na zakończeniu świeciły na zielono , czwartkowy początek notowań przyniósł kontynuację zakupów. W pierwszych minutach handlu indeks grupujący największe spółki zyskiwał 0,3 proc. Nie przeszkodziła w tym nawet informacja o gorszym od prognoz ekonomistów odczycie indeksu PMI przemysłowego dla Polski za wrzesień, który wyniósł 50,9 pkt. Konsensus rynku zakładał odczyt na poziomie 52,4 pkt.

Przed południem poznamy jeszcze wartość PMI przemysłowego dla czołowych europejskich gospodarek, które mogą wpłynąć na notowania indeksów.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Giełda
WIG20 z trudem brnie na nowe szczyty
Giełda
Rynek kapitałowy dzięki innowacyjnym spółkom może wrzucić wyższy bieg
Giełda
Rynek nie przejął się listami Trumpa w sprawie ceł
Giełda
Spokojny początek tygodnia na GPW
Giełda
Mniej na sponsoring i cele społeczne. Spółki z WIG20 ograniczają wydatki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama