Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 23.08.2017 11:05 Publikacja: 23.08.2017 11:00
Foto: Bloomberg
A tak chcąc nie chcąc dalej nakręcają rajd i złoty handel, jak określają to analitycy francuskiego banku Societe Generale. Polega to na trzymaniu obligacji o dłuższym terminie wykupu i zabezpieczeniu się na wypadek krachu.
- Problem w tym, że dotąd nie uaktywnił się żaden czynnik skłaniający do gry na krótko mimo iż wygląda na to, że powodów nie powinno brakować- wskazuje Subadra Rajappa, strateg Societe Generale, specjalista od rynku amerykańskiego. Przyznaje, że wyceny obligacji są wysokie, ale jednocześnie podkreśla, że dalszy optymistyczny scenariusz kreują takie czynniki jak niska inflacja, a także fakt, iż rynek wycenia o wiele mniej agresywną politykę Fedu.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Odwrót inwestorów od europejskich rynków akcji szczególnie mocno odczuli posiadacze krajowych walorów.
Mimo przeceny z początku dnia, indeksy z GPW były w stanie wybronić się przed spadkami. WIG20 zakończył ostatecz...
Inwestorzy ucieszyli się z tego, że szef Fedu zasugerował wrześniowe cięcie stóp procentowych, więc indeks Dow J...
Do łask wróciły m. in. akcje banków, które najmocniej ucierpiały w wyniku piątkowej wyprzedaży, ale to nie one c...
Do języka potocznego przeszło nieco romantyczne powiedzenie o tym, by może jednak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.
Nie minęły trzy tygodnie od kiedy minister finansów zachęcał do inwestycji w polskie akcje nęcąc OKI, a już na i...
Kiedyś dotacje, teraz raczej kredyty na preferencyjnych warunkach. Podejście Brukseli do finansowania rozwoju przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej ewoluuje, ale niezmienne jest to, że wciąż firmy mogą liczyć na wsparcie. Co więcej, już nie tylko ze środków unijnych, ale także krajowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas