Organizowany po rocznej przerwie projekt będzie odbywał się na styku sztuki fotografii i teatru. Jest propozycją w ramach znanego już cyklu „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”. Nawiązuje do idei monodramu jako intymnego spotkania artysty z publicznością, ale także do klasycznej formy portretu fotograficznego.

Spotkanie artysty z fotografem ma na celu nie tylko zatrzymanie obrazu drugiego człowieka, ale przede wszystkim poszukiwanie, rozmowę dążenie do porozumienia i sfotografowanie prawdziwego „ja”. Projekt ma być okresem skupienia i uważnego patrzenia nie tylko na bohaterów zdjęć, ale także na samych artystów. W czasach, gdy w każdej sekundzie na świecie wykonywane są tysiące zdjęć, organizatorzy chcą zachęcić do zwolnienia i skupienia się na człowieku.

W tegorocznej odsłonie projektu sesje fotograficzne wykonaj uznani twórcy fotografii: Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek oraz duety Dyba i Adam Lach, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło. Każdy spotka i sportretuje siedem wybranych osób, mieszkańców Warszawy. Spotkania te rozpoczną się od rozmowy, poznania artysty i bohaterów. Efektem spędzonego czasu mają być zdjęcia portretowe warszawiaków.

Po każdej wykonanej sesji artyści spotkają się ponownie ze swoimi bohaterami oraz publicznością w Teatrze Powszechnym. Każdy z fotografów opowie o metodach swojej pracy i sposobie na portretowanie. Rozmowy z fotografami poprowadzą twórcy ze świata teatru, którzy w tej nietypowej dla siebie roli roli w prowadzących spróbują połączyć dwa światy – fotografii i teatru – w jedną sztukę opowiadania o ludziach oraz ich emocjach. W trakcie spotkania artyści będą dyskutować również o różnicach i podobieństwach występujących w sposobie podejścia do bohatera i tworzenia historii.

W ramach projektu powstaną także zrealizowane przez reżysera filmów dokumentalnych Piotra Małeckiego filmy dotyczące sztuki portretu. Ich bohaterami będą zaproszeni fotografowie i fotografki. Na zakończenie projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 3" wszystkie wykonane zdjęcia zaprezentowane zostaną na wystawie pt. „Portret osobisty” w Galerii Promocyjnej w Warszawie.

Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na stronie http://wszyscyjestesmyfotografami.pl/