„Parę tygodni temu poinformowaliśmy Cię, że konta wszystkich naszych klientów z Europy Środkowo-Wschodniej zostaną przeniesione do naszego nowego europejskiego podmiotu zarejestrowanego na Litwie (o nazwie Revolut Payments UAB). Dziś oficjalnie przeszliśmy do tego nowego podmiotu" – wiadomość o takiej treści dostali klienci Revoluta w Polsce” - napisał Revolut w wiadomości do polskich klientów.

Jak wyjaśnia Business Insider Polska, Revolut funkcjonuje w Europie na podstawie licencji uprawniających do świadczenia usług w Wielkiej Brytanii i na terenie Unii Europejskiej. Wcześniej korzystał tylko z licencji brytyjskiej, jednak z uwagi na ryzyko twardego brexitu postanowił przenieść konta unijnych klientów do podmiotów na obszarze Wspólnoty. Dla krajów z Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski, firma wykorzysta licencje litewskie.

– Dzięki nim na Litwie operują aktualnie dwa nasze podmioty – Revolut Payments UAB (licencja e-money) i Revolut Bank UAB (licencja bankowa). Wykorzystanie licencji litewskich daje możliwość nie tylko płynnej kontynuacji świadczenia dotychczasowych usług w oparciu o licencję e-money, ale także rozszerzenie ich w przyszłości o usługi bankowe dzięki wykorzystaniu licencji bankowej – wyjaśnił Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce, cytowany przez Business Insider Polska.

Więcej na: Business Insider Polska