Na koniec minionego tygodnia wynosiła zaledwie 197 mld USD, co oznaczało, że od styczniowego szczytu wyparowało już około 640 miliardów dolarów.

Liderem spadków w piątek był Ethereum, największy rywal bitcoina. Jego wartość spadła o 8,9 proc., a bitcoin stracił ponad 2 proc. Pięć spośród minionych sześciu tygodni waluty cyfrowe kończyły na minusie.

Dzisiaj rynek ten nadal pozostawał pod presją mimo informacji, że nowojorski bank Citigroup stworzył nowy mechanizm do inwestowania w kryptowaluty. Według Bloomberga zamierza on emitować specjalne kwity depozytowe (DAR-y).

Bloomberg Galaxy Crypto Index, obejmujący główne waluty cyfrowe, spadał dzisiaj rano o 4,1 proc., a cena bitcoina obniżyła się do 6313,51 USD.

Do pogorszenia się nastrojów na tym rynku w ostatnich dniach przyczyniła się m. in. amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC), która czasowo zawiesiła notowania dwóch instrumentów powiązanych z aktywami cyfrowymi. Jednocześnie Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum powiedział Bloombergowi, że czasy szybkiego wzrostu branży blockchain prawdopodobnie minęły.