W ciągu zaledwie dwunastu miesięcy FuturoCoin (FTO) zdołał zdobyć popularność wśród traderów z całego świata i wprowadzić wiele innowacyjnych rozwiązań – m.in. wprowadzenie usługi FuturoPay czy Futuromatów. Obecnie ta cyfrowa waluta, dostępna na wielu giełdach polskich oraz zagranicznych, którą wyróżnia własny blockchain oraz otwarty kod źródłowy, nadal dynamicznie się rozwija - wystarczy wspomnieć o niedawno podpisanej umowie sponsoringowej z trzecim zespołem świata w Formule 1 - Red Bull Racing. To pierwszy tego typu mariaż na świecie, gdzie kryptowaluty pojawią się na bolidzie F1.

Wpływ cyfrowych walut na gospodarkę

Mija rok od kiedy w obiegu jest mająca polsko-niemieckie korzenie kryptowaluta FuturoCoin. Jej twórcy - Roman Ziemian oraz Stephan Morgenstern - z tej okazji organizują kongres FuturoCoin Conference, którego celem jest edukacja o świecie "krypto" i blockchain. To międzynarodowe wydarzenie koncentrować będzie się wokół tematyki kryptowalut oraz technologii blockchain. Prelegenci przedstawią zagadnienia związane z wykorzystaniem cyfrowych walut, a także ich wpływem na gospodarkę i społeczeństwo na całym świecie. Przekrojowy obraz współczesnego rynku kryptowalut zaprezentuje grono uznanych przedstawicieli tej branży. Wśród prelegentów będą m.in. Yanina Petrovskaya, ekspert w kwestiach prawnych sektora blockchain, czy Muhammad Salman Anjum, technologiczny futurolog i mówca na prestiżowych konferencjach TED. Wystąpią również dr Mervyn G. Maistry, założyciel berlińskiego Konfidio Blockchain Venture Studio, czy Hubert Krawczyk, uznany ekspert w branży kryptowalut i fintechów, prezes firmy Darb.

- Zależy nam na tym, aby środowisko kryptowalutowe rosło w siłę, aby społeczeństwo miało skąd czerpać wiedzę o technologii. Dlatego zdecydowaliśmy się na organizację konferencji, na której będziemy rozmawiali o wielu aspektach bliskiego dla nas świata - mówi Paulina Woźniak, CEO FuturoCoin.

Okiem traderów i ewangelistów

Wykorzystanie blockchain i kryptowalut w biznesie to wyzwania nadchodzących lat. W którą stronę zmierza świat biznesu i jak patrzy na tak gorącą technologię? Odpowiedzi na te pytania ma dać FuturoCoin Conference.

W trakcie kongresu, oprócz technologicznego spojrzenia, przedstawiona zostanie także perspektywa traderów, którzy handel kryptowalutami traktują jako alternatywne źródło dochodów. Oprócz tego sporo miejsca poświęconych zostanie technologii blockchain.

- Poznamy perspektywę ewangelistów tej technologii z punktu widzenia osób zaangażowanych w jej tworzenie. FuturoCoin Conference stanowi niepowtarzalną okazję do wysłuchania wypowiedzi osób ze środowiska kryptowalut i technologii blockchain nie tylko z Polski, ale także zagranicy - podkreśla Paulina Woźniak.

FuturoCoin stworzyło aplikację FuturoPay, która umożliwia płatności za pomocą tej kryptowaluty. Regulować można za jej pośrednictwem choćby rachunki za zamówienia w FutureNet Cafe. Kawiarnia na rynku, w samym sercu Wrocławia, przyjmuje zapłatę w ten sposób za kawę i posiłki. W FutureNet Cafe w zeszłym roku stanął też pierwszy bankomat dla kryptowaluty FTO oraz BTC (Bitcoin) w naszym kraju. Można w nim wpłacać oraz wypłacać kryptowaluty. FuturoCoin zapewnia, że w najbliższym czasie takich Futuromatów pojawi się kilkaset, i to nie tylko w naszym kraju.

FutureNet to sieć kawiarni i restauracji. Takie lokale działają m.in. w Warszawie, ale również w Kijowie.

Konferencja FuturoCoin Conference odbędzie się 28 lutego 2019 r. w Warszawie, w Domu Braci Jabłkowskich (ul. Bracka 25).

- "Rzeczpospolita" jest patronem medialnym wydarzenia.