Popyt na studiowanie powoduje rokroczne zwiększanie liczby miejsc i tworzenie nowych kierunków. Samo ukończenie studiów i tytuł magistra, nawet najlepszego uniwersytetu, to nie wszystko. Zwłaszcza gdy każdego roku na rynku pracy pojawiają się tysiące ludzi o podobnych kwalifikacjach. Jak wyróżnić się z tłumu?
Oferta kształcenia polskich uczelni jest bogata, jednak oderwana od realiów rynku pracy. Decydując się na podjęcie studiów, dobrze jest zaplanować, w jakim obszarze chce się rozwijać swoją karierę oraz jakie kroki należy podjąć, żeby zwiększyć szansę na sukces. Pięć lat nauki gwarantuje tylko zdobycie wiedzy, której świeżo upieczeni absolwenci często nie potrafią wykorzystać w praktyce. Pracodawcy zgodnie podkreślają, jak ważne jest doświadczenie, umiejętność przełożenia wiedzy teoretycznej na konkretne działania, kultura w biznesie i znajomość etyki zawodowej. Dążenie do nieustannego rozwijania i zdobywania wiedzy jest pierwszym krokiem na drodze do kariery. Dziś studia to tylko podstawa. Rynek pracy jest bardzo wymagający.
Już na studiach możesz być aktywny i maksymalnie wykorzystać swój czas, aby przybliżać się do sukcesu. Uczelnie i pracodawcy dają studentom wiele możliwości.
Warto znaleźć na uczelni koło naukowe czy organizację studencką tematycznie związane z twoimi zainteresowaniami. Warto również szukać szkoleń oferowanych przez korporacje czy organizacje studenckie. Co więcej, pracodawcy oferują programy praktyk zawodowych i staży wakacyjnych. Wszystko to daje szansę realizacji własnych pomysłów czy projektów, zdobycia nowych, praktycznych umiejętności i poznania ludzi, którzy są lub będą związani z twoją przyszłą branżą. Staże, praktyki i warsztaty są również często nagrodami w konkursach przygotowywanych specjalnie dla studentów.
Właśnie taką szansę daje dziś ACCA! Ta największa międzynarodowa organizacja skupiająca finansistów planuje wiele działań adresowanych do studentów, którzy chcą rozpocząć karierę w finansach.