Rada nadzorcza Exatela powołała nowy zarząd - informuje serwis Telko.in nie podając źródła informacji. Prezesem państwowego telekomu został Nikodem Bończa-Tomaszewski, który do stycznia br. pełnił funkcję dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki i został odwołany z tej funkcji przez minister cyfryzacji Annę Streżyńską.

Obok niego do zarządu spółki powołany został Rafał Magryś oraz oddelegowany na 3 miesiące z rady nadzorczej Krzysztof Matey.

Do tej pory zarząd tworzyli Andrzej Tymecki i pełniący funkcję prezesa spółki Radosław Woszczyk.

Nikodem-Bończa Tomaszewski w latach 2012 - 2016 był dyrektorem COI. Odwołany został na Wcześniej współtworzył i kierował Narodowym Archiwum Cyfrowym. W latach 2007 - 2008 r. był dyrektorem Archiwum Dokumentacji Mechanicznej. Jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie się również doktoryzował.

Rafał Magryś współtworzył Narodowe Archiwum Cyfrowe. Zajmował się digitalizacją archiwów polskich. W marcu 2012 r. został powołany przez ministra Michała Boniego na funkcję zastępcy dyrektora Centrum Projektów Informatycznych (CPI). Od marca 2013 r. był wiceministrem w MSW.

Krzysztof Matey kierował w latach 2005-2006 Telekomunikacją Kolejową (obecnie TK Telekom). W latach 2006-2008 pracował w PKP Informatyka.