Informacja znajdują się na stronie internetowej Narodowej Agencji ds. Przeciwdziałania Korupcji w Jednolitym Państwowym Rejestrze Oświadczeń Osób Upoważnionych do Pełnienia Funkcji Rządu lub Samorządu Terytorialnego.

Według opublikowanych danych, 30 grudnia 2020 roku Zełenski otrzymał 4,35 mln hrywien (0,59 mln zł) tantiem od firmy Kvartal 95 LLC. To istniejąca od 2003 r publiczna spółka produkująca programy rozrywkowe dla telewizji. Programy są produkowane tak po rosyjsku jak i ukraińsku. Spółka organizuje też koncerty.

Ponadto prezydent Ukrainy zgłosił dochód w wysokości 235 tysięcy hrywien (30,5 tys zł) z tytułu tantiem od Kinostolica LLC - dystrybutora filmowego.

Agencja Union przypomina, że w lipcu 2020 Zełenski zadeklarował dochód w wysokości 13,5 mln hrywien (1,76 mln zł) uzyskany z przeniesienia własności (sprzedaży) nieruchomości i ziemi. Tak więc łączne ekstra zyski ukraińskiego prezydenta sięgnęły 18,08 mln hrywien.

To oczywiście niewiele w porównaniu z poprzednim prezydentem Petro Poroszenką, którego majątek (najważniejsza składowa to zakłady słodyczy Roshen) w maju tego roku Forbes ocenił na 1,4 mld dol. Poroszenko wrócił do zestawienia najbogatszych Ukraińców po pięciu latach nieobecności jeszcze bogatszy. W 2014 r Forbes wycenił go na 1,3 mld dol.