Resort nie podaje kwoty jaka trafiła na rynek. Kurs złotego zareagował natychmiast. Frank szwajcarski staniał o 2,49 proc. do 3,25 zł. Euro o 16:30 kosztowało na Foreksie już 4,80 zł. O prawie 2 proc. staniał dolar do 3,82 zł.

[b]Aktualne notowania walut [link=http://www.rp.pl/temat/215270.html]znajdziesz tutaj.[/link][/b]

Skierowanie teraz części unijnych pieniędzy na rynek, jest według słów premiera Donalda Tuska, jedną z takich form działania, która jest dla rządu dostępna. Mowa o [link=http://www.rp.pl/artykul/264953_Rzad_walczy_o_zlotego.html]zapowiedzianej we wtorek przez rząd interwencji[/link], gdyby Euro przekroczyło wartość 5 zł.

- W nawiązaniu do wczorajszej zapowiedzi premiera Donalda Tuska, minister finansów ze względu na bardzo atrakcyjny kurs wymiany złotego, przeprowadził dzisiaj standardową operację wymiany części środków europejskich na rynku, za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego - brzmi komunikat podpisany przez wiceministra Radziwiłła.

- Ministerstwo pokazało, że może przeprowadzać operacje wymiany walut na rynku, jednak moim zdaniem informacje o ERM-2 były dzisiaj dla umocnienia złotego ważniejsze. Czynniki te pokazały, że istnieje ryzyko dla tych, którzy grają na osłabienie polskiej waluty - powiedział główny ekonomista ING Banku Śląskiego

- Sam fakt, że operacje takie mogą być przez MF robione, jest nową siłą na rynku - stwierdził.

[b]O tym, jak działa taka interwencja [link=http://www.rp.pl/artykul/261612.html]przeczytasz tutaj.[/link][/b]