W Buczy, z której Rosjanie się wycofali, zamordowanych przez rosyjskich żołnierzy miało zostać nawet 300 cywilów. Ok. 50 miało zostać zabitych w sposób przypominający egzekucję.

Czytaj więcej

Zbrodnia pod Kijowem

- Musi być odpowiedź - oświadczyła Lambrecht w rozmowie z ARD. Jak dodała "takie zbrodnie nie mogą pozostać bez odpowiedzi".

Wypowiedź Lambrecht, która jest politykiem partii kanclerza Niemiec, Olafa Scholza, wskazuje na zmianę w stanowisku Niemiec jeśli chodzi o formułowane m.in. przez Polskę, ale też Litwę, Łotwę czy Estonię, żądanie wprowadzenia embarga na surowce energetyczne z Rosji. Polska zapowiedziała, że natychmiast wprowadzi embargo na węgiel z Rosji, a ze sprowadzaniem rosyjskiej ropy i gazu Polska chce skończyć do końca 2022 roku.

Rosja zaspokaja ok. 40 proc. potrzeb Europy, jeśli chodzi o dostawy gazu ziemnego

Dotychczas Niemcy sprzeciwiały się radykalnemu zerwaniu z importem gazu i ropy z Rosji wskazując na negatywne skutki takiego działania dla gospodarki - Rosja zaspokaja ok. 40 proc. potrzeb Europy, jeśli chodzi o dostawy gazu ziemnego.

W niedzielę kanclerz Niemiec, Olaf Scholz zapowiedział, że zachodni sojusznicy w nadchodzących dniach porozumieją się w sprawie kolejnych sankcji wobec Rosji.