Reklama
Rozwiń

Łotewski minister: Co chce ukryć Rosja nie wpuszczając naszych inspektorów?

Łotewscy oficerowie mieli wziąć udział w Rosji w inspekcji mającej na celu kontrolę zbrojeń, w ramach OBWE w dniach 24-29 stycznia. Łotewski resort obrony podaje, że 21 stycznia Rosja odmówiła zgody na przeprowadzenie takiej inspekcji, po czym 24 stycznia rosyjski resort obrony umieścił na swojej stronie fałszywą informację, że inspektorzy z Łotwy dotarli do Rosji.

Publikacja: 25.01.2022 14:26

Artis Pabriks

Artis Pabriks

Foto: PAP/EPA

arb

- Biorąc pod uwagę dużą koncentrację rosyjskich wojsk na ukraińskiej granicy i ostre zaprzeczanie chęci ataku (na Ukrainę), takie działania wzbudzają poważne obawy. Odmówienie możliwości inspekcji z powodu protokołów bezpieczeństwa wprowadzonych w związku z COVID-19 to marna wymówka, która wzbudza poważne podejrzenia, że Rosja chce coś ukryć nie ukazując pełnej skali i celu ruchów swoich wojsk, co jest wymagane przez ramy współpracy na forum OBWE - powiedział minister obrony Łotwy, Artis Pabriks.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Dyplomacja
Emmanuel Macron przerywa izolację Władimira Putina. O czym rozmawiali przywódcy Francji i Rosji?
Dyplomacja
Prezydent Andrzej Duda w pożegnalnej podróży do Kijowa. „Przez wszystkie te lata stałem przy Ukrainie"
analizy
Rusłan Szoszyn: Sojusznicy Władimira Putina jak w nieudanym małżeństwie. Boją się konsekwencji rozstania
Dyplomacja
Nieoficjalnie: Oto propozycje USA dla Iranu. Na stole są miliardy dolarów
Dyplomacja
Pożegnanie z globalizacją. Na szczycie UE pogodzono się z cłami Donalda Trumpa