- Na początku tej pandemii śmiertelność, procent osób w wieku 70 lat, które umierały po zakażeniu wynosił 30 proc. To było okropne - mówił Hahn w rozmowie z senatorem Timem Scottem z Karoliny Południowej, której zapis pojawił się na Instagramie.

- Teraz to ok. 11 proc. co jest możliwe dzięki temu, że wspaniali lekarze z naszego kraju nauczyli się opiekować pacjentami, mamy też nowe terapie - dodał.

W tym kontekście Hahn wskazał leczenie zakażonych remdesivirem, podawanie im sterydów, osocza ozdrowieńców i przeciwciał monoklonalnych.

Hahn zwrócił uwagę, że FDA niedawno wydała zgodę na stosowanie - w sytuacjach awaryjnych - leków firm Eli Lilly i Regeneron opierających się na przeciwciałach monoklonalnych.

Szef FDA zwrócił przy tym uwagę, że choć te terapie są bronioą przeciwko koronawirusowi to jednak Amerykanie muszą nadal stosować się do wytycznych dotyczących utrzymania dystansu społecznego, jeśli chcą chronić siebie i innych przed zakażeniem.

- Musimy chronić tych najbardziej narażonych - zaznaczył Hahn.

USA - z ponad 12,5 mln wykrytych zakażeń i blisko 260 tysiącami zgonów chorych na COVID-19 - są najciężej dotkniętym przez pandemię krajem świata.