Informując o zakażeniu Khana agencja Reuters zauważa, że akcja szczepień w Pakistanie napotyka na opór społeczeństwa, a dodatni wynik testu u szefa rządu może jej jeszcze bardziej zaszkodzić.

W sobotę minister zdrowia Faisal Sultan powiedział, że Khan czuje się dobrze, ma łagodny kaszel i izoluje się w domu. Dodał, że 68-letni premier prawdopodobnie zakaził się na długo przed otrzymaniem w czwartek pierwszej dawki szczepionki.

Sultan podkreślił w lokalnej telewizji, że nie powinno się łączyć zakażenia koronawirusem u premiera ze szczepionką, ponieważ wytworzenie przeciwciał wymaga czasu.

Chociaż w żadnym oficjalnym komunikacie nie podano, jaką szczepionkę otrzymał Khan, to w Pakistanie dostępna jest jedynie preparat, wyprodukowany przez China National Pharmaceutical Group (Sinopharm).

Imran Khan wielokrotnie był widziany na oficjalnych spotkaniach bez maski. Asad Umar, minister odpowiedzialny za akcję szczepień przeciw Covid-19, zapewnił na Twitterze, że „jest pewne, iż premier został zarażony przed szczepieniem”.