Od początku epidemii koronawirusa w Niemczech w kraju tym wykryto już 983 588 zakażeń koronawirusem i 15 160 zgonów chorych na COVID-19.

25 listopada kanclerz Niemiec Angela Merkel poinformowała, że obowiązujący w Niemczech od 2 listopada lockdown zostaje przedłużony do 20 grudnia.

Merkel apelowała o unikanie zbędnych kontaktów oraz podróży. Wezwała pracodawców do ułatwiania pracownikom pracy zdalnej.

Kanclerz oświadczyła, że restrykcje wprowadzone w listopadzie będą obowiązywały do 20 grudnia, a także w styczniu, chyba że liczba zakażeń spadnie do zakładanego poziomu. Angela Merkel zapowiedziała, że w miejscach występowania ognisk zakażeń wprowadzone zostaną kolejne obostrzenia.

W ramach lockdownu od 1 grudnia w spotkaniach prywatnych będzie mogło uczestniczyć do pięciu osób z nie więcej niż dwóch gospodarstw domowych (nie dotyczy to dzieci do lat 14).

Od 23 grudnia do Nowego Roku w Niemczech dozwolone mają być spotkania rodzinne w gronie do 10 osób.

Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrytych w ciągu doby ostatni raz przekroczyła w Niemczech 20 tysięcy 22 listopada (był to trzeci dzień z rzędu z liczbą zakażeń powyżej 20 tysięcy).

Dzień wcześniej Instytut Roberta Kocha poinformował o 23 648 zakażeniach koronawirusem w ciągu doby, co było największym dobowym przyrostem liczby zakażonych w kraju od początku epidemii.

25 listopada Instytut Roberta Kocha poinformował o 18 633 zakażeniach wykrytych w ciągu doby i 410 zgonach chorych na COVID-19 - ta ostatnia liczba jest najwyższa od początku epidemii w Niemczech.