Świętego Mikołaja wesprą elfy ze Wschodu

Zabiegając o pracowników na świąteczny sezon firmy kuszą stawkami wyższymi nawet o 30-40 proc. niż przed rokiem. Częściej zatrudniają też Ukraińców

Aktualizacja: 04.12.2017 07:19 Publikacja: 03.12.2017 20:00

Świętego Mikołaja wesprą elfy ze Wschodu

Foto: Fotorzepa/Rafał Guz

Firmy, które chcą w pełni wykorzystać gwiazdkową hossę, już w zasadzie zapewniły sobie pracowników na ostatnie tygodnie roku.- Sezon świąteczny to dla nas najważniejszy okres i w zasadzie przygotowujemy się do niego przez cały rok - twierdzi Marzena Więckowska, menedżer ds. korporacyjnych Amazon na Europę Środkowo-Wschodnią. Świąteczną rekrutację firma zakończy w tym tygodniu.- Jesteśmy bardzo zadowoleni z jej przebiegu; wiemy że zrekrutujemy komplet pracowników- dodaje Więckowska.

Pozostało jeszcze 93% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Dane gospodarcze
Kiedy Fed może powrócić do obniżek stóp procentowych?
Dane gospodarcze
Prezes NBP Adam Glapiński: Wątpliwa kolejna obniżka stóp procentowych w czerwcu
Dane gospodarcze
Pośpieszne zakupy w USA w marcu. Powstał rekordowy deficyt bilansu handlowego
Dane gospodarcze
Zamówienia w niemieckich fabrykach wzrosły w marcu bardziej niż przewidywano
Dane gospodarcze
Rusza posiedzenie RPP. Brak obniżki stóp procentowych będzie sensacją
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem