Reklama
Rozwiń
Reklama

Ukraińcy w Polsce 2015: 30 tys. zezwoleń na pobyt czasowy lub stały

Prawie 25 tys. zezwoleń na pobyt czasowy oraz 5 tys. na pobyt stały wydała Polska obywatelom Ukrainy od 1 stycznia do 4 października 2015 r.

Aktualizacja: 21.10.2015 13:41 Publikacja: 21.10.2015 08:00

Ukraińcy w Polsce 2015: 30 tys. zezwoleń na pobyt czasowy lub stały

Foto: Fotolia.com

59 proc. decyzji dotyczących pobytu czasowego na związek z pracą podejmowaną przez Ukraińców w naszym kraju – poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych w odpowiedzi na interpelację poselską nr 34795. Jednocześnie od początku stycznia do końca sierpnia br. polskie placówki konsularne i dyplomatyczne na terenie Ukrainy wydały obywatelom tego kraju blisko 600 tys. wiz (w tym ponad 283 tys. wiz Schengen oraz 314 tys. wiz krajowych).

Uznawalność wniosków o legalizację pobytu (mierzona jako stosunek pozytywnych decyzji do ogółu wydanych) wyniosła ok. 95 proc. w przypadku pobytu czasowego i ok. 92 proc. w przypadku pobytu stałego. —mpa

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Spadki i darowizny
Czy spadek po rodzicach zawsze dzieli się po równo? Jak dziedziczy rodzeństwo?
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Sądy i trybunały
Sędzia kupił wódkę na stacji benzynowej, wypił i odjechał. SN wydał wyrok
Sądy i trybunały
Byli sędziowie i prokuratorzy bez immunitetów. Ważna uchwała Sądu Najwyższego
Sądy i trybunały
Prezes Izby Kontroli SN: spełnienie żądań ministra Żurka oznacza chaos
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Sądy i trybunały
Resort Waldemara Żurka chce przywrócić przepisy sprzed rządów PiS
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama