Reklama
Rozwiń

Opłaty za autostradę. Zniżka tylko dla Niemców

Austria pozwała Niemcy do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej za plany wprowadzenia opłat za autostrady, które obciążą tylko cudzoziemców.

Publikacja: 14.10.2017 07:30

Opłaty za autostradę. Zniżka tylko dla Niemców

Foto: AdobeStock

Niemieckim kierowcom - zgodnie z planem Berlina - opłaty mają być refundowane w formie ulg podatkowych.

- To pośrednia dyskryminacja ze względu na narodowość - oświadczył austriacki minister transportu Joerg Leichtfried. Niemiecki Bundestag przyjął w marcu poprawki do ustawy o pobieraniu opłat od samochodów prywatnych za użytkowanie autostrad i dróg krajowych w Niemczech, uwzględniając rozwiązania wynegocjowane przez rząd w Berlinie z Komisją Europejską.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
W sądzie i w urzędzie
Nowa funkcja w mObywatelu. Przyda się na starość
Praca, Emerytury i renty
Prawdziwy szał na świadczenie dla seniorów
Prawnicy
Kto najlepiej uczy przyszłych prawników w Polsce? Ranking „Rzeczpospolitej”
Edukacja i wychowanie
Jakie są najlepsze uczelnie w Polsce? Opublikowano ranking Perspektywy 2025
Zawody prawnicze
Ranking kancelarii prawniczych 2025. Znamy zwycięzców