Choinkowym zakupowom Polaków przyjrzał się Business Insider Polska, sprawdzając ceny i rodzaj najchętniej kupowanych choinek. Oczywiście, drzewka świąteczne dzielą się na żywe i sztuczne. Te pierwsze przeżywają ostatnio odrodzenie i coraz więcej rodaków ustawia się do kolejki przed leśniczówkami. Widząc rosnący popyt, coraz częściej sprzedają je również supermarkety. Lasy Państwowe co roku sprzedają ok. 100 tys. drzewek świątecznych, zaspokajając tylko niewielką część popytu - za resztę w dużej mierze odpowiadają już sklepy. 

Według szacunków Castoramy, sprzedaje się około cztery razy więcej choinek żywych niż sztucznych, a najpopularniejszym gatunkiem jest jodła. Jak podaje z kolei Leroy Merlin Polska, klienci często kupują choinki żywe zarówno cięte, jak i te w doniczkach, przy czym od pewnego czasu klienci coraz chętniej wybierają te drugie. 

Ceny żywych drzewek świątecznych wahają się od około 35 zł do ponad stu złotych. O wiele droższe są choinki sztuczne - w Castoramie są one oferowane od około 50 zł do blisko 800 zł, za drzewko ozdobione światełkami. Te najdroższe zwykle wybierają korporacje, by udekorować firmowe korytarze. 

Więcej na: Business Insider Polska