Dla porównania drzewko w nowojorskim Rockefeller Center zostało ubrane jedynie za 73,5 tys. dol.

Autorką ozdób jest brytyjska projektantka mody Debbie Wingham. Do ubrania drzewka wykorzystała brylanty — białe, różowe i czarne . Niektóre z nich mają po 9 karatów. Oprócz tego powiesiła miniaturki akcesoriów od Chanel i Van Clef&Arpels, miniaturowe torebki od Cartiera z kultową panterą, buteleczki z perfumami, wydrukowane w 3D czekoladowe pawie i malutkie kieliszki do martini. Wszystkie ozdoby zostały wykonane specjalnie do udekorowania tego drzewka, a — jak zapewnia dyrekcja hotelu cenne kamienie, które pochodzą od Cartiera, Bulgariego i Chanel zostały pozyskane z „etycznych źródeł”.

Wcześniej najdroższą choinką było drzewko postawione w Abu Zabi w Emiratach Arabskich i na jej udekorowanie wydano 11 mln dolarów. W tym roku Kempinski pobił rekord i tym samym został wpisany do Księgi Rekordów Guinnesa.

Na 28 grudnia hotel w Marbelli zaplanował uroczysty koktajl i kolację, którą ugotuje znany hiszpański mistrz kuchni David Fernandez. Odbędzie się wówczas loteria, na której można wygrać brylant wart 2 tys. euro.

Pokój w Kempinski Hotel Bahia Marbella kosztuje poza sezonem 200 euro za noc. W sezonie – czyli teraz np. od 28 grudnia do 2 stycznia byłby to wydatek po 613 euro za noc za pokój dwuosobowy.