Buty Nike Air Yeezy 1 dały początek wartej dziś miliardy dolarów marce butów i odzieży Yeezy. W 2013 roku Kanye zerwał współpracę z Nike i związał się z Adidasem.

Nike Air Yeezy I i Air Yeezy II, to wciąż jedne z najbardziej pożądanych przez kolekcjonerów butów, w wyniku czego prototypowa para Westa, to najcenniejsze buty, jakie kiedykolwiek sprzedawał dom aukcyjny – twierdzi Sotheby's materiale zapowiadającym aukcje na stronie internetowej domu aukcyjnego.

Buty, w rozmiarze męskim 12 (rozmiar europejski 46) - można oglądać w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym w Hongkongu od 16 do 21 kwietnia. Sotheby's nie ujawniła dokładnej ceny wywoławczej, chociaż stwierdziła, że wyceniła buty „na ponad 1 milion dolarów".

Dwa modele butów Air Yeezy Sotheby's już sprzedał. Nike Air Yeezy 2 'Mismatch' Sample z autografem Kanye Westa sprzedano za 50400 dolarów a prototyp modelu Nike Air Yeezys Zen Grey/Neon, zaprojektowane przez Kanye Westa i Marka Smitha za 17500 dolarów.

Dotychczas najdroższe buty jakie sprzedano na aukcji to model Nike Air Jordan 1's noszone przez koszykarza Michaela Jordana w 1985 roku, które sprzedano za 615 tys. dolarów w 2020 roku w domu aukcyjnym Christie's.