Do aukcyjny nie podaje na stronie jaka jest wycena tego pierścionka, ale cena minimalna licytacji to 2,2 mln dolarów, czyli ponad 8 mln złotych.

Diament o nazwie The Sienna Star ma 73,11 karaty i jest jednym z największych w tym kolorze, który trafił na aukcję. Diament otoczony jest mniejszymi, bezbarwnymi kamieniami. Twórcą pierścionka jest znany londyński jubiler Glenn Spiro.

Największy, jaki kiedykolwiek sprzedano żółty diament miał 100,09 karaty. Sprzedano go na aukcji w Sotheby's w 2014 roku za 16,3 mln dolarów.

Barwne diamenty dobrej jakości są bardzo rzadkie, na 10 tysięcy wydobytych diamentów przypada tylko jeden kolorowy.

Aukcja odbędzie się online 9 czerwca w Nowym Jorku. Poza The Sienna Star na aukcji zostaną wystawione dzieła takich jubilerów jak Cartier, Bulgari, czy Van Cleef & Arpel, Harry Winston, w tym m.in. pierścionek z szafirem z Kaszmiru o wadze 25,29 karatów, który wyceniono na 2-3 mln dolarów i wysadzany diamentami naszyjnik wyceniany na 2-3 mln dolarów. Poza tym na aukcji, z której zysk przeznaczony zostanie na cele charytatywne, wystawiony zostanie wapniały pierścionek z rubinem o wadze 13,02 karatów wyceniany na 1-2 mln dolarów.

Wszystkie przedmioty na aukcji pochodzą z dwóch niezwykłych kolekcji, należących do dwóch kobiet: Margaret Jonsson Rogers, pochodzącej z zamożnej teksańskiej rodziny oraz Jonson Mary Ethel Weinmann, pochodzącej z francusko-amerykańskiej rodziny przedsiębiorców i kolekcjonerów.