Do skarbu Państwa należy 42,48 proc. akcji spółki. Reszta jest w rękach PKP InterCity — spółki, która przymierza się do wejścia na giełdę na początku przyszłego roku.

Pakiet akcji należący dla Skarbu Państwa to 866 235 akcji zwykłych o wartości 10 zł każda. O jego część — 15 proc. mogę ubiegać się pracownicy, którym zgodnie z ustawą przysługuje prawo bezpłatnego ich przejęcia. Nowy właściciel pozostałych udziałów i tych, których nie obejmą pracownicy ma zostać wyłoniony w drodze negocjacji.

Chętni do przystąpienia do rozmów mogą się zgłaszać do 23 listopada. Wśród nich znajdzie się PKP InterCity. — Jesteśmy zainteresowani nabyciem reszty akcji spółki, na pewno będziemy przystępować do negocjacji — mówi „Rz” Krzysztof Celiński, prezes PKP InterCity. Negocjacje mają dotyczyć zarówno ceny, jak i programu rozwoju spółki w tym planowanych inwestycji. WARS to spółka zajmująca się działalnością gastronomiczną, m.in. w pociągach spółki PKP Intercity. Plan jej rozwoju przewiduje m.in. otwieranie sieci lokali na dworcach kolejowych.

W przypadku tej spółki SP nie dopuszcza płatności ratalnej — cała wynegocjowana kwota musi znaleźć się na państwowym koncie przed podpisaniem umowy.

Przychody spółki w 2008 roku wyniosły 56 mln zł i były o 9 mln wyższe od tych z 2007 roku. Zysk Warsu w zeszłym roku wyniósł 1,4 mln zł.