Polimex-Mostostal, który przygotowuje się do fuzji z siedmioma spółkami zależnymi, oszacował wraz z doradcą (AT Kearney) korzyści, jakie osiągnie dzięki uporządkowaniu struktury grupy. Wartość synergii docelowo sięgnie 50,9 mln zł rocznie.
Poziom ten ma zostać osiągnięty w trzecim roku po połączeniu. Z szacunków giełdowej grupy wynika, że wartość bieżąca netto synergii dla okresu obejmującego lata 2010-2020 powinna wynieść 250 mln zł.
Zarząd Polimeksu zapowiada, że integracja doprowadzi do usprawnienia systemu zarządzania grupą, zwiększy zdolność do kompleksowego wykonywania dużych projektów modernizacyjnych i inwestycyjnych, zwiększy przejrzystość grupy dla inwestorów i analityków oraz wpłynie na poprawę efektywności wykorzystania zasobów ludzkich, intelektualnych i materialnych.
O planowanej fuzji zarząd Polimeksu-Mostostalu poinformował pod koniec sierpnia minionego roku. Przedsiębiorstwo wchłonie dwie spółki giełdowe (Energomontaż-Północ i Naftobudowę, w których kontroluje odpowiednio 65,55 proc. i 49,99 proc. kapitału) oraz pięć firm niepublicznych: Naftoremont, Zakłady Remontowe Energetyki Kraków, Zakłady Remontowe Energetyki Lublin, EPE-Rybnik i ECeRemont.