- Akcjonariusze podejmują decyzje o tym, jak wygląda rada nadzorcza i zarząd. Trzeba się z nimi pogodzić – mówi Grzegorz Pilch, który jeszcze przez około miesiąc będzie formalnie prezesem VRG, dawnej Vistula Group.

W poniedziałek rada nadzorcza krakowskiej spółki powołała na nową kadencję zarząd w nowym składzie. Prezesem VRG będzie Michał Wójcik, który wrócił do grupy po latach gdy przejęła Bytom, któremu szefował. Mateusza Żmijewskiego, wiceprezesa odpowiedzialnego za finanse zastąpi Michał Zimnicki (obejmie funkcje od 1 września). Trzecią osobą w zarządzie będzie Erwin Bakalarz. Tu zmiany nie ma.

To, od kiedy zacznie urzędowanie nowy zarząd zadecyduje data zwyczajnego walnego zgromadzenia VRG, zatwierdzającego sprawozdania za 2019 rok. Można się spodziewać, że odbędzie się ono za około miesiąc.

O tym, że szykują się zmiany w zarządzie VRG było wiadomo oficjalnie od około pół roku. Mateusz Żmijewski miał rozstać się z firmą z końcem marca, ale epidemia sprawiła, że został na dłużej.

Dziś kurs akcji VRG na giełdzie zyskuje lekko. O godzinie 9.31 papier kosztuje 2,44 zł, o 1,67 proc. więcej niż w poniedziałek na zamknięciu sesji.