Tomasz Jakub Sysło to artysta i działacz społeczny, poruszający się na wózku inwalidzkim. Opublikował ostatnio na LinkedInie post, w którym zwrócił się bezpośrednio do prezesa InPostu Rafała Brzoski z problemem, z jakim napotyka się przy korzystaniu z paczkomatów.

„Jest brak możliwości wyboru nadania i odbioru przesyłki dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nie jestem w stanie dosięgnąć czasem skrytki. Siedzę na krzesełku z kółkami i zasięg moich rąk jest do 1,5 m” - napisał Sysło.

Post zobaczyło już ponad 300 tys. osób na LinkedInie. Artysta zdradził w rozmowie z Business Insider Polska, że nie spodziewał się aż tak dużej reakcji społeczności. Wiele osób przyznało mu rację, twierdząc, że paczkomaty powinny być dostosowane do potrzeb wszystkich użytkowników.

Na post odpowiedział także sam Rafał Brzoska, obiecując, że firma wprowadzi stosowne zmiany.

„Problem osób niskich oraz osób niepełnosprawnych został zidentyfikowany już ponad pół roku temu. Docelowo nasz system będzie umożliwiał wybór skrytki w Paczkomacie InPost, tak aby osoby niższe lub niepełnosprawne miały możliwość wybrania odbioru w skrytce w dostępnej dla siebie części urządzenia. (…) Jednak tak - jak napisał pan Rafał Brzoska - budowa nowego systemu centralnego dla Paczkomatów to proces złożony i długotrwały. O kolejnych modyfikacjach systemu będziemy informować w oddzielnych komunikatach” - zapewnił rzecznik prasowy InPostu, Wojciech Kądziołka.

Więcej na: Business Insider Polska