Reklama

Technologie zyskują na znaczeniu

Liczba zabiegów wykonywanych z użyciem robotów chirurgicznych rośnie. Beneficjentem tego trendu jest polski Synektik.

Publikacja: 19.07.2020 21:00

Technologie zyskują na znaczeniu

Foto: Adobe Stock

– Obecnie na rynku jest dziesięć autoryzowanych, obsługiwanych przez nas urządzeń. Wygraliśmy również przetarg na dostawę robota do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie – informuje Dariusz Korecki, wiceprezes spółki Synektik. Ma nadzieję, że do końca września zainstalowane zostanie jeszcze jedno, 12. urządzenie.

Robotów przybywa, a to przekłada się na rosnącą liczbę zabiegów. – W ostatnich 12 miesiącach wykonano około 1 tys. zabiegów w asyście da Vinci w Polsce. Już przy obecnej liczbie robotów działających na rynku liczba zabiegów w perspektywie roku powinna się podwoić – szacuje wiceprezes.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Biznes
Putin zamyka Rosjan w Rosji. Wracają czasy komunistycznej izolacji
Biznes
Największy kawałek Czerwonej Planety sprzedany. Tajemniczy nabywca
Biznes
Traktat Niemcy–Wielka Brytania, ofensywa drogowa, rosyjskie banki na krawędzi
Biznes
Jacek Oko: ważne było rozmawiać i utrzymać kierunek regulacji
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Reklama
Reklama