Przyjedzie Taylor Swift, ceny noclegów w górę. Gorące ceny festiwalowych nocy

Tylko 10 procent miejsc w warszawskich hotelach jest wolnych na trzy pierwsze noce sierpnia. Powód? Zaplanowane koncerty Taylor Swift.

Publikacja: 08.07.2024 15:37

Taylor Swift

Taylor Swift

Foto: Beth Hall/Bloomberg

Amerykańska gwiazda będzie koncertować w Warszawie od 1 do 3 sierpnia. W tym czasie w lepiej ulokowanych stołecznych hotelach można zarezerwować pojedyncze pokoje.

A im większe gwiazdy, tym droższe noclegi. Letnie imprezy kulturalne w całej Europie rozkręcają się na dobre. Polska nie jest wyjątkiem. Dlatego jeśli ktoś wybiera się na wakacje, ale niekoniecznie chce iść na koncert, powinien zapoznać się z terminarzem koncertów. Bo wtedy ceny strzelają w górę, a wybór dobrego noclegu trudniejszy.

Koncerty to droga przyjemność

Gwiazdy, hity i tłumy w festiwalowych miasteczkach — gdyński Open’er otworzył sezon wielkich letnich wydarzeń muzycznych. Bilety na gwiazdorskie koncerty do najtańszych nie należą. Za posłuchanie na żywo Taylor Swift trzeba zapłacić od 599 do 749 zł. Loża VIP, to wydatek 2250 zł. Do tego dochodzą koszty noclegu – wyższe, jeśli zostawimy rezerwację na ostatnią chwilę.

Czytaj więcej

Open'er to żniwa dla wynajmujących mieszkania

Jeśli ktoś planuje udział w nadchodzących imprezach, dobrze, żeby pomyślał o noclegu już teraz i uważnie przeglądał oferty – podpowiadają eksperci serwisu Nocowanie.pl po przeanalizowaniu cen w miastach, w których odbywają się koncerty.

– Festiwale czy koncerty gwiazd w ramach światowych tras napędzają machinę chwilowych wzrostów cen. Tak było przed zakończonym właśnie festiwalem Open’er w Gdyni czy koncertem zespołu Metallica w stolicy – mówi Agnieszka Rzeszutek, ekspert Nocowanie.pl i dodaje, że w Gdyni, na dzień przed rozpoczęciem festiwalu, obłożenie osiągnęło poziom 81 proc., a wśród tych dostępnych pozostały głównie najdroższe obiekty. Osoby decydujące się na rezerwację w ostatniej chwili, za pobyt w apartamencie w okresie od 3 do 6 lipca musiały liczyć się z wydatkiem 2500 zł, a najdroższa dostępna opcja kosztowała blisko 5 tys. zł. – Za chwilę będziemy mieć w Warszawie podobną sytuację przed koncertami Taylor Swift, która wystąpi w Polsce w pierwszych dniach sierpnia – podkreśla.

Czytaj więcej

Taylor Swift zmienia miasta, w których koncertuje. Warszawa będzie Swiftszawą?

Już teraz w bazie Nocowanie.pl na czas przyjazdu supergwiazdy zostało jedynie 10 proc. wolnych miejsc. Wśród nich wciąż znaleźć można oferty w dobrych cenach, gdzie para za dobę pobytu zapłaci średnio 300 zł. Na razie są to ceny zbliżone do tego, co w pozostałych terminach, choć jak przewiduje ekspert, w ostatnim tygodniu przed wydarzeniem ceny zapewne wzrosną.

Ceny rosną, bo przyjedzie Męskie Granie

W lepszej sytuacji są wielbiciele Męskiego Grania. Dzięki temu, że impreza peregrynuje po różnych regionach, nie gromadzi wszystkich swoich fanów w jednym miejscu. Na jego trasie zarówno dostępność, jak i ceny są zbliżone do tego, co w pozostałych dniach wakacji. – Na pierwszy z serii koncertów w Szczecinie w najbliższy weekend, dostępnych mamy ponad 40 proc. miejsc noclegowych. Da się znaleźć zakwaterowanie od 150 zł za dobę pobytu dla dwóch osób w kwaterach i pokojach. Choć i tutaj widzimy „festiwalowy wzrost”. W czasie koncertu za pobyt dwóch osób w apartamencie czteroosobowym zapłacić trzeba 855 zł, podczas gdy tydzień później, cena w tym samym obiekcie spada do 568 zł – podkreśla Agnieszka Rzeszutek.

Czytaj więcej

Ceny psują wakacje Europejczyków. Dokąd wyjadą latem Polacy?

W kolejny weekend Męskie Granie grać będzie w Gdańsku, gdzie wciąż dostępnych jest sporo miejsc, a w porównaniu do innych wydarzeń i koncertów, wciąż jest stosunkowo tanio. Para za dobę pobytu zapłaci od 320 zł za wypoczynek w motelu, czy 440 zł za pobyt w hostelu. Pobyt w hotelach czy apartamentach, to wydatek rzędu 500-700 zł za dobę.

W najbliższy weekend w Łodzi odbędzie się największy w Polsce festiwal muzyki elektronicznej. Audioriver proponuje swoje miasteczko namiotowe, ale nie każdemu odpowiada taka opcja , bo dostępność miejsc noclegowych pod solidnym dachem spadła tam do 25 proc.. W rozsądnej cenie znaleźć można noclegi pracownicze oraz kwatery i pokoje. Tyle, że i tu tanio nie jest.

Odpowiednio 448 i 400 zł za pobyt dwóch osób przez dwie doby. Nieco inaczej wygląda sytuacja w apartamentach i hotelach. Tu trzeba się liczyć z wydatkiem około 2000 zł za dwie doby noclegu dla dwóch osób. Tydzień później, te same apartamenty są nawet o połowę tańsze.

Czytaj więcej

Tak Polacy spędzą wakacje. Pojawił się nowy, zaskakujący trend

W Kazimierzu też robi się coraz drożej, Duże wydarzenia  będą w Kołobrzegu

Ze znalezieniem noclegu powinni pospieszyć się ci, którzy chcą się wybrać na Kazimiernikejszyn. W czasie festiwalu rozpoczynającego się 17 lipca w Kazimierzu Dolnym czeka na nich już tylko 11 proc. miejsc. Tutaj także szybko znikają tańsze opcje zakwaterowania, gdzie zapłacić można 480 zł za cztery dni pobytu dla dwóch osób. Więcej jest tych, gdzie dwie osoby, które chcą uczestniczyć w całym wydarzeniu, muszą zapłacić nawet 2500 zł za czterodniowy pobyt.

Na czas Sunrise Festival w Kołobrzegu, czyli 19-21 lipca, dostępnych jest 23 proc. miejsc. I tu na czas festiwalu ceny rosną. Najtańsza opcja noclegu dla dwóch osób za dwie noce to wydatek 1080 zł za pobyt w kwaterach i pokojach. Tydzień później, jest o połowę taniej. Najdroższa opcja to wydatek blisko 4300 zł. Ceny apartamentów tydzień później, są o połowę niższe – poniżej 2000 zł za dwudniowy pobyt dwóch osób.

Ze skutkami tego samego mechanizmu zmierzą się ci, którzy chcą wziąć udział w sierpniowych wydarzeniach, takich jak Pol’and’Rock Festival, OFF Festival w Katowicach czy w zakończeniu trasy Męskiego Grania w Warszawie.

Amerykańska gwiazda będzie koncertować w Warszawie od 1 do 3 sierpnia. W tym czasie w lepiej ulokowanych stołecznych hotelach można zarezerwować pojedyncze pokoje.

A im większe gwiazdy, tym droższe noclegi. Letnie imprezy kulturalne w całej Europie rozkręcają się na dobre. Polska nie jest wyjątkiem. Dlatego jeśli ktoś wybiera się na wakacje, ale niekoniecznie chce iść na koncert, powinien zapoznać się z terminarzem koncertów. Bo wtedy ceny strzelają w górę, a wybór dobrego noclegu trudniejszy.

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Biznes
Daniel Obajtek ujawnił dochody. Były prezes Orlenu dorabia na Węgrzech
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Materiał Partnera
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Biznes
CVC inwestuje w Comarch. Co to oznacza dla giełdy i branży IT?
Biznes
Senator z Ohio łączy Donalda Trumpa z Doliną Krzemową
Materiał partnera
Chcemy poprawiać dobrostan pracowników