Reklama
Rozwiń
Reklama

SUV Santa Fe Sport z Alabamy

Hyundai Motor ogłosił, że na początku lata rozpocznie w swej fabryce w Montgomery w Alabamie produkcję swego auta Santa Fe Sport, aby zwiększyć podaż w szybko rosnącym segmencie krzyżówek sportowo-użytkowych na rynku amerykańskim

Aktualizacja: 09.01.2016 09:23 Publikacja: 09.01.2016 08:49

SUV Santa Fe Sport z Alabamy

Foto: spółka

Koreańczycy podali o tym w czasie, gdy odczuwają zastój sprzedaży swych limuzyn m.in. Sonata, bo tanie paliwa zwiększyły popularność pojazdów sportowo-użytkowych i furgonetek.

Santa Fe Sport jest 5-osobową krzyżówką, jednym z trzech modeli produkowanych w tej fabryce, obok limuzyn Sonata i Elantra. Dwie linie produkcyjne uzupełnią ofertę obok modelu powstającego w fabryce Kia Motors w Georgii, gdzie powstają SUV Sorento i limuzyna Optima. Santa Fe Sport zastąpi prawdopodobnie Sonatę, bo popyt na to ostatnie auto nie jest duży — uważa analityk w NH Investment & Securities, Cho Soo-hong.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Biznes
UE i Chiny łagodzą napięcia handlowe. Szczyt klimatyczny bez udziału USA?
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Biznes
ORLEN napędza transformację w Europie Centralnej
Biznes
Cyberatak na polskie biuro podróży. Wyciekły dane klientów
Biznes
Spotkanie Trump–Xi, ustawa schronowa a ceny mieszkań, auta w Polsce tanieją
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Biznes
Centra usług widzą szansę w rozwoju AI. Czas transformacji
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama