Duża awaria Slacka. Problem z komunikacją w biurach na całym świecie

Slack, popularna aplikacja do służbowych czatów przestała działać w środku dnia roboczego. Użytkownicy nie byli w stanie wysyłać wiadomości do współpracowników.

Publikacja: 25.01.2023 16:54

Duża awaria Slacka. Problem z komunikacją w biurach na całym świecie

Foto: Bloomberg

Aplikacja jest używana w biurach na całym świecie. Służy do wymiany informacji, czatów między pracownikami i stała się szczególnie kluczowa w dobie powszechnej pracy zdalnej.

Awaria nastąpiła kilka godzin po podobnych problemach technicznych w firmie Microsoft. Według serwisu śledzącego Down Detector, awaria w Slack rozpoczęła się tuż przed 15:30. Pokazało to wiele raportów alarmowych od dotkniętych awarią użytkowników z całego świata.

Sam Slack nie poinformował o awarii co wywołało frustracje użytkowników. Na Twitterze pojawiły się wpisy ostrzegające o awarii i wzywając firmę do poinformowania o statusie napraw i oczywiście o tym, kiedy usługa zostanie przywrócona.

Tym bardziej, że pierwsze problemy z działaniem aplikacji zaczęły się kilka godzin przed awarią. Były problemy z aktualizacja listy wątków o nowe wiadomości, które jeszcze nie zostały wyświetlone, przez co użytkownicy nie są świadomi ostatnich zmian. Na chwile pomagało odświeżenie strony, ale tak naprawdę użytkownicy wciąż zgłaszali usterki.

Slack ma na całym świecie około 20 mln użytkowników dziennie. Jest główną biurową platforma komunikacyjną w takich koncernach jak IBM, Amazon, PayPal czy Airbnb.

Biznes
Praktycznie o przyszłości otwartego oprogramowania. Konferencja Open Source Day 2024 już 18 kwietnia
Biznes
Są unijne kary za łamanie sankcji wobec Rosji. Więzienie i ogromne grzywny
Biznes
Zwrot akcji w sprawie ratowania Poczty Polskiej. Andrzej Duda zablokuje wypłatę?
Materiał partnera
Promocja działań dla wspólnej przyszłości
Biznes
Anna Pruska, prezeska Comarchu: Ekspansja zagraniczna jest dla nas w tym roku kluczowa