Aktualizacja: 12.12.2024 12:30 Publikacja: 18.09.2022 21:42
Foto: Energylandia
Absolutnym rekordzistą, jeśli chodzi o miejsca, w których rodziny z dziećmi uprawnione do otrzymywania bonów najchętniej je wykorzystywały, jest Energylandia. Od chwili wejścia w życie programu (lipiec 2020 r.), do 12 września br., do parku rozrywki zlokalizowanego w Zatorze (woj. małopolskie) wpłynęło dzięki temu ponad 116 mln zł.
Na drugim miejscu tej listy, z kwotą 28,6 mln zł, pojawia się firma DLF Invest, właściciel Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Działający na terenie woj. świętokrzyskiego kompleks znany jest przede wszystkim z parku dinozaurów, który otwarto w 2004 r. Od tamtej pory w Bałtowie sukcesywnie pojawiały się kolejne atrakcje. Zdecydowana większość z nich nastawiona jest na przyciągnięcie rodzin z dziećmi.
Czy stary, nieużywany już telefon da się jeszcze jakoś wykorzystać? I czy może on przyczynić się do pomocy najbardziej potrzebującym osobom? Okazuje się, że tak! Już drugi rok T-Mobile i Szlachetna Paczka prowadzą akcję “Stare telefony działają cuda”. W sklepach operatora można oddać do oddać do recyklingu stary – także zepsuty - sprzęt, który często zalega w naszych szafach. AIm więcej telefonów przyniesiemy do recyklingu, tym większą pomoc finansową operator przekaże Szlachetnej Paczce. Gra jest warta świeczki, bo operator może przekazać na szczytny cel nawet 1 000 000 złotych!
Jest czwartek, 12 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek analizuje kluczowe tematy gospodarcze.
W najbliższych miesiącach ma być wprowadzona zmiana w prawie, która umożliwi MON kupno uzbrojenia polskich producentów dla innych rządów. Mechanizm ma działać podobnie jak amerykański FMS.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Najważniejsze wydarzenia i trendy przeszłego roku. Już 18 grudnia specjalny dodatek Perspektywy 2025.
Wybrzeże zanotowało największy ubytek turystów. Zyskała Małopolska.
Druga edycja bonu turystycznego nie jest przesądzona, ale jeśli program byłby przedłużony, to „nie będzie to tak szeroka forma wsparcia, jak ta interwencyjna, związana jest z ograniczeniami covidowymi” - poinformował minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.
Rząd rozważa wprowadzenie nowej wersji bonu turystycznego. Nieoficjalnie mówi się, że mógłby on zostać rozszerzony np. o osoby starsze. Decyzje w tej sprawie jednak jeszcze nie zapadły.
Nowi opiekunowie prawni dzieci, którzy nabyli uprawnienie do świadczenia wychowawczego po 31 grudnia 2021 r., nie mają prawa do bonu turystycznego, chociaż urodziły się one w okresie uprawniającym je do bonu.
Za kilka dni rozpoczyna się w Polsce pierwsza tura ferii zimowych. To jedna z ostatnich okazji na wykorzystanie bonów turystycznych, które z końcem marca 2023 r. tracą ważność.
Decyzją Sejmu ważność bonu turystycznego została przedłużona do końca marca 2023 roku. To dobra wiadomość dla wszystkich przedsiębiorców z branży turystycznej i rozrywkowej.
Na liście miejsc, w których do tej pory Polacy najczęściej płacili bonami turystycznymi, króluje park rozrywki Energylandia w Zatorze. W zestawieniu stworzonym na podstawie danych spływających do ZUS-u znaleźć można jednak o wiele więcej tego rodzaju obiektów.
Branża turystyczna może liczyć jeszcze na miliard złotych zysku - tyle zostało do wypłaty z wprowadzonego w 2020 roku bonu turystycznego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas