Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 03.08.2016 11:53 Publikacja: 03.08.2016 11:53
Foto: Bloomberg
Petros Psyllos i Krzysztof Bujnarowski, jako drużyna Psyllosoft, reprezentowali swoją uczelnię w światowych finałach Imagine Cup w Redmond w Stanach Zjednoczonych. Projekt MATIA, z którym wystartowali w konkursie, opisuje otoczenie, wykorzystując do tego słowa, dźwięki oraz bodźce dotykowe w taki sposób, aby pomóc w lepszej orientacji w terenie – tłumaczy Microsoft.
Oddział badawczo-rozwojowy firmy zaproponował im wsparcie finansowe w wysokości 10 tys. dolarów. Jak zwraca uwagę organizator konkursu, to pierwszy przypadek w historii udziału polskich drużyn w konkursie Imagine Cup, kiedy drużyna dostała taką ofertę.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Zapowiedź wejścia na krajowy rynek usług komórkowych fintechu Revolut nie przeszła bez echa. By ocenić, co może...
Kolejne już w Rosji zagrabienie prywatnego majątku przez reżim. Tym razem chodzi o producenta złota. Działania K...
Przedsiębiorcy za Odrą obawiają się, że ewentualne wprowadzenie poboru dodatkowo zmniejszy dostępność siły roboc...
Amerykański Senat i Izba Reprezentantów przegłosowały „Big Beautiful Bill” Trumpa, branża logistyczna ostrzega p...
Fundacje rodzinne stają się coraz popularniejszym narzędziem dla polskich przedsiębiorców oraz rodzin biznesowyc...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas