Aktualizacja: 09.04.2017 14:21 Publikacja: 09.04.2017 13:58
Maszyny i urządzenia, poza pojazdami, są w czołówce zakupów finansowanych przez MSP za pomocą leasingu.
Foto: shutterstock
Rynek się rozwija
Foto: Rzeczpospolita
Z badań „Leasing Index" przeprowadzonych na zlecenie BZ WBK Leasing przez PMR Research wynika, że z leasingu korzysta 36 proc. polskich przedsiębiorstw segmentu MŚP. Według danych Związku Polskiego Leasingu (ZPL), dynamika tak sfinansowanych aktywów wyniosła w ubiegłym roku 20,3 procent. Rok wcześniej było to 16,7-proc.
Początki leasingu w Polsce to wczesne lata 90. Dziś branża wręcz kwitnie. Największe z firm podpisują ponad sto umów dziennie. Skąd się bierze tak duże i rosnące z roku na rok zainteresowanie przedsiębiorstw takim finansowaniem? W leasing może wziąć niemal wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej. Leasingodawcy bywają przy tym znacznie bardziej elastyczni od banków. Procedury są prostsze, a uzyskanie sprzętu czy samochodu łatwiejsze, niż zdobycie potrzebnych środków ubiegając się o kredyt. W przypadku pojazdów i maszyn niekiedy w pakiecie otrzymuje się także serwis i przeglądy.
Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił „największy w historii” pakiet sankcji antyrosyjskich. Jego celem jest zwiększeni...
Zgodnie z oczekiwaniami nowym prezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej został Adam Leszkiewicz. Wygrał konkurs, któr...
Adam Leszkiewicz zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa zarządu Grupy Azoty - podała spółka. Leszkiewicz w złoż...
USA i Wielka Brytania podpiszą nową umowę handlową, RPP tnie stopy procentowe, co może ożywić rynek mieszkaniowy...
NASK stworzył system do elektronicznego zarządzania dokumentacją. – Przekazanie go samorządom jest jak wrzucenie...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas