Reklama

Nadchodzi czas istotnych zmian

Planowane przez Ministerstwo Zdrowia wprowadzenie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (tzw. sieć szpitali) to największa zmiana w zakresie finansowania szpitali od lat.

Publikacja: 12.04.2017 22:50

Jest za wcześnie, by oceniać skutki tego systemu, jednak z pewnością sprawi on, że szpitale będą musiały zaadaptować się do nowej rzeczywistości. Dla części może to oznaczać uelastycznienie budżetów, dla innych z kolei – potrzebę dostosowania profilu działalności do nowych warunków. Po zastopowaniu procesu komercjalizacji i prywatyzacji jest to kolejny krok w kierunku bardziej zintegrowanego systemu. Najwięcej zyskać na tym mogą największe szpitale, o najszerszym zakresie świadczeń. Mniejsze, o profilu niewpisującym się w wymagania ministerialne, mogą stracić, bo na ich potrzeby przewidziano jedynie 9 proc. budżetu przeznaczonego na leczenie szpitalne.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Biznes
Co dalej z prezesem UKE? Zanosi się na bezkrólewie
Biznes
Antydronowa gorączka, porozumienie ws. TikToka i chińskie elektryki z UE
Biznes
Polska wstrzymuje eksport z Chin, PGZ z licencją na amunicję 155 mm
Biznes
Politechnika Warszawska sprzedaje technologie
Biznes
Mercedes-Benz chce zarejestrować markę w Rosji. Dlaczego robi to teraz?
Reklama
Reklama