Związana z MCI porównywarka mfind ma nowego inwestora

Porównywarka ubezpieczeń mfind, która od 2015 r. jest w portfolio funduszu Internet Ventures z grupy MCI Capital, pozyskała nowego udziałowca. W ramach kolejnej rundy finansowania część udziałów trafiło do Martis Consulting, posiadającego m.in. aktywa w branży technologicznej i doradczej oraz nieruchomości.

Publikacja: 06.07.2017 10:31

Internetowa porównywarka ubezpieczeń pozwala kupować OC komunikacyjne, wybrać pakiet medyczny, polisę turystyczną czy ubezpieczyć nieruchomości. Firma współpracuje już z 24 zakładami ubezpieczeń. Ale rynek ubezpieczeń online jest w Polsce wciąż na wczesnym etapie rozwoju. Porównywarki to ledwie około 1 proc. sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych. Dla porównania w Wlk. Brytanii czy na Węgrzech to ponad 60 proc.

Jak tłumaczy Tomasz Danis, partner w MCI Capital, mfind jest w fazie bardzo dynamicznego rozwoju, zwiększając skalę niemal 300 proc. rok do roku. Ewa Bałdyga, wiceprezes Martis Consulting, która wejdzie w skład rady nadzorczej mfind, podkreśla z kolei, że chce wnieść do spółki dodatkowe kompetencje w obszarze komunikacji i marketingu.

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Subskrybuj
gazeta
Biznes
Nowe sankcje USA na Rosję. Przejęcie Santandera. Unia kusi naukowców z USA
Biznes
USA daleko do 5 proc. PKB na obronność
Biznes
Budowa fregaty Burza rozpoczęta w Stoczni Wojennej
Biznes
Porozumienie USA–Ukraina. Wyzwanie demograficzne przed nami
Biznes
Poczta Polska staje na nogi? Wyraźna poprawa wyników
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku