Jak podał w poniedziałek Unilever, strony sfinalizowały już umowę o zakupie firmy Carver Korea przez holendersko-brytyjskiego giganta. Wartość transakcji ma wynieść 2,27 mld euro.

Przedsiębiorstwo Carver Korea z siedzibą w Seulu zajmuje się produkcją kosmetyków, sprzedawanych między innymi pod markami A.H.C (Aesthetic Hydration Cosmetics), Shara i Vivito. Służą one przede wszystkim pielęgnacji skóry, jak kremy do twarzy, esencje, toniki, maseczki czy kremy do opalania.

Carver Korea to obecnie najszybciej rosnąca firma w koreańskiej branży kosmetycznej. Jej sprzedaż w 2016 roku sięgnęła 321 mln euro. W ubiegłym roku większość udziałów spółki (60 proc.) zakupił bank Goldman Sachs w partnerstwie z Bain Capital Private Equity.

Unilever już od dłuższego czasu intensywnie rozwija się w regionie Azji Północnej, który stanowi największy rynek kosmetyków do pielęgnacji skóry na świecie. Celem holendersko-brytyjskiego koncernu jest oferowanie luksusowych produktów kosmetycznych w przystępnej cenie i umocnienie swojej pozycji na azjatyckim rynku piękna.