Reklama
Rozwiń

Góra długu firm w USA sięga już 8,7 bln dolarów

Wartość obligacji korporacyjnych wyemitowanych przez amerykański spółki sięgnęła najwyższego poziomu od wybuchu światowego kryzysu.

Aktualizacja: 22.11.2017 08:16 Publikacja: 21.11.2017 20:00

Góra długu firm w USA sięga już 8,7 bln dolarów

Foto: Bloomberg

Amerykański dług korporacyjny (nie licząc spółek z sektora finansowego) sięga 45,2 proc. PKB USA, czyli najwyższego poziomu od 2008 r. – wynika z wyliczeń firmy Informa Financial Intelligence. Według danych Rezerwy Federalnej wynosi on 8,7 bln USD i przez ostatnie dwa lata powiększył się o 1 bln USD.

Emisje długu korporacyjnego w USA szybko rosną, choć Fed przygotowuje się do kolejnych podwyżek stóp procentowych. Według danych firmy Informa Global Markets od początku 2017 r. wyemitowano obligacje amerykańskich spółek o ratingach klasy inwestycyjnej warte łącznie 1,27 bln USD, gdy przez cały 2016 r. emisje sięgnęły 1,29 bln USD. Ten rok może się okazać dla nich rekordowy. Od początku 2017 r. wyemitowano też dług korporacyjny o wysokich rentownościach wart łącznie 240,9 mld USD, gdy przez cały 2016 r. emisje sięgnęły 217,1 mld USD. Do rekordu z 2012 r., wynoszącego 336 mld USD, wciąż jednak sporo brakuje.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Biznes
Największy atak na Ukrainę, InPost z kolejnym przejęciem, Polska celem hakerów
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Biznes
Czy grozi nam cybernetyczna kapitulacja? Wojna w internecie się nasila
Biznes
Linda Yaccarino rezygnuje z funkcji prezesa X po kontrowersjach z chatbotem
Biznes
Rząd nie wyklucza wyłączenia X w Polsce przez skandaliczne wpisy Groka
Biznes
Norwegia wyrzuciła rosyjskich rybaków ze swoich wód. Stanowili zagrożenie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama