Reklama

Rosjanie budują rakietę na Marsa i Jowisza

Rosyjski koncern kosmiczny Roskosmos rozpoczął prace nad rakietą nośną, która może wynieść na orbitę statki lecące na Marsa i Jowisza. Koszt początkowej fazy projektu to 1,6 mld rubli (28 mln dol.).

Aktualizacja: 30.03.2018 14:27 Publikacja: 30.03.2018 14:22

Rosjanie budują rakietę na Marsa i Jowisza

Foto: AFP

Roskosmos ogłosił przetarg na projekt superciężkiej rakiety nośnej. Kontrakt jest wart 1,6 mld rubli (27,7 mln dol.), a termin wykonania projektu to październik 2019 r.

Rakieta ma być przeznaczona do wynoszeni na bliską orbitę ładunków do 90 ton, a na orbitę księżycową do niemniej niż 20 ton. Konstrukcja ma być trzystopniowa, napędzana paliwem lotniczym i ciekłym tlenem w dwóch pierwszych stopniach oraz paliwem kriogennym - w trzecim. Masa startowa to ok. 3000 ton.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Biznes
Spadek cen mieszkań, Prezydent przeciw wiatrakom, eksport chipów do Chin
Biznes
Smartfony stały się łatwym łupem dla cyberprzestępców
Biznes
Burza wokół KPO, sprzeciw Zełenskiego wobec planu Trumpa i kolejny rekord WIG
Biznes
Drożdż z Orange: po #Polskim5G zostały wspomnienia. I to nie najlepsze
Biznes
Rusza kwantowa rewolucja w Polsce
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama