Reklama
Rozwiń
Reklama

Pocięty obraz Banksy’ego sprzedany za rekordową sumę

Obraz "Love is in the Bin" ("Girl with Balloon został sprzedany za ponad 18 mln funtów. Słynna praca Banksy'ego trzy lata temu została częściowo zniszczona w niszczarce zamontowanej w ramie obrazu przez samego artystę.

Publikacja: 15.10.2021 10:57

Obraz Banksy'ego sprzedany za rekodrową sumę

Obraz Banksy'ego sprzedany za rekodrową sumę

Foto: AFP

Podczas czwartkowej aukcji w londyńskim domu aukcyjnym Sotheby's słynna pocięta praca Banksy'ego została sprzedana za rekordową kwotę 18 mln 582 tys. funtów czyli ponad 100 mln złotych.

"Love is in the Bin" to obraz, który pierwotnie nazywał się "Girl with Balloon" - dzieło na którym artysta odwzorował jeden ze swoich najpopularniejszych murali, czyli dziewczynkę wypuszczającą z dłoni balonik w kształcie serca. Trzy lata temu obraz "Girl with Balloon" został sprzedany w Sotheby's za 1,1 mln funtów. Jednak artysta potajemnie zainstalował w jego ramie zdalnie sterowaną niszczarkę, która uruchomiła się tuż po zakończeniu licytacji. Miała całkowicie pociąć płótno, ale zacięła się w połowie.

RP.PL i The New York Times w pakiecie!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskasz dodatkowo pełny dostęp do The New York Times na 12 miesięcy.

W pakiecie otrzymasz dostęp do NYT: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Reklama
Biznes
Norweski fundusz kontra Elon Musk. Czy miliarder dostanie 1 bln dolarów?
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Biznes
Chińskie auta szturmują Polskę, mniej rosyjskiej ropy i tańszy prąd w Niemczech
Biznes
Niemcy chcą embarga na stal z Rosji. To cios w koncerny oligarchów Kremla
Biznes
Awaria sieci Play. Klienci nie mogą wykonywać połączeń
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Biznes
Koniec turystycznego biznesu z Rosją. Republiki bałtyckie zamykają granice
Reklama
Reklama