Obniżenie rachunków za prąd pochłonie 9 mld zł

Dzięki wprowadzeniu czterech mechanizmów, rachunki za energię elektryczną dla wszystkich odbiorców mają pozostać na poziomie z pierwszej połowy 2018 r. W piątek o zmianach w prawie zadecyduje parlament.

Aktualizacja: 28.12.2018 11:18 Publikacja: 28.12.2018 11:11

Obniżenie rachunków za prąd pochłonie 9 mld zł

Foto: www.sxc.hu

- Dzisiaj nasze ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych są jednymi z najniższych w UE. To nas jednak nie zadowala, chcemy, by te ceny zostały utrzymane na poziomie z pierwszej połowy 2018 r. Ale nasze propozycje to także korzyści dla firm i samorządów – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Minister energii Krzysztof Tchórzewski dodał, że ceny energii elektrycznej rosną w całej Europie. - To fakt niepodważalny, związany z polityką klimatyczną UE, bo związany z rosnącymi cenami uprawnień do emisji CO2. Celem zmian w prawie jest niedopuszczenie do wzrostu cen energii dla wszystkich grup odbiorców – podkreślił Tchórzewski.

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Subskrybuj
gazeta
Biznes
Impact’25 i Obama. Co wydarzy się w Poznaniu?
Biznes
Paraliż lotnisk i internetu w Rosji. 60 tysięcy pasażerów utknęło
Biznes
Na stole 17. pakiet sankcji wobec Rosji. Cios we flotę cieni i sojuszników Kremla
Biznes
UE bez rosyjskiej energii. Zapaść w motoryzacji. Weto ws. składki zdrowotnej
Biznes
Słabnąca sprzedaż aut uderza w polski przemysł motoryzacyjny
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku