Kusch+Co to producent i dystrybutor rozwiązań meblowych dla biur, lotnisk, terminali morskich, szpitali i ośrodków opieki. Jej przejęcie zapewni polskiej firmie zwiększenie udziałów w europejskim rynku biurowym i pozwoli na mocne wejście w segmenty zdrowia i transportu. Grupa Nowy Styl dzięki transakcji powiększa się o nowoczesny zakład produkcyjny w Hallenberg, 250 pracowników oraz partnerów i dealerów sprzedających produkty Kusch+Co. Dla Niemców oznacza rozszerzenie skali działania: 16 spółek tworzących Grupę Nowy Styl, 29 showroomów w Europie i na Bliskim Wschodzie oraz 3500 dealerów na świecie stają się częścią sieci dystrybucyjnej Kusch+Co.

- To kolejny krok w konsekwentnym realizowaniu strategii Grupy. Jesteśmy mocno zaawansowani w integrowaniu przejętych w poprzednich latach spółek, więc postanowiliśmy, że to dobry czas na kolejne posunięcie – stwierdza Adam Krzanowski, prezes Grupy Nowy Styl.

Kusch+Co jest światową marką premium, a jej siedziska i ławki można spotkać w poczekalniach ponad 240 terminali pasażerskich na świecie, m.in. lotniska we Frankfurcie, paryskiego Roissy-Charles-de-Gaulle, Arlanda w Sztokholmie, portów na Bali czy w stolicy Kostaryki. Nowy Styl chce z nowym partnerem rozwijać także wyspecjalizowany segment zdrowia. - Wkraczamy w nowy, bardzo atrakcyjny sektor biznesu, zwiększając dywersyfikację działalności. Europejski rynek opieki medycznej jest olbrzymi, a trendy demograficzne powodują jego dalszy wzrost – skomentował Rafał Chwast, wiceprezes i dyrektor finansowy Grupy.